Notice: Undefined index: juiz_sps_order in /var/www/clients/client42/web75/web/wp-content/plugins/juiz-social-post-sharer/inc/front/buttons.php on line 302
Інститут розвитку символдрами і глибинної психології
Львівське товариство символдрами
запрошуємо до участі в навчально-практичному семінарі:
А1 – “ВСТУП ДО ОСНОВ СИМВОЛДРАМИ”
22-24 травня 2015 року
Контактна особа – Турецька Христина Тел.: 067-337-87-77
Кількість учасників – не більше 20.Прохання до учасників – мати з собою матеріали для малювання.
Семінар знайомить учасників з основними техніками символдрами.
Вступна частина семінару присвячена історії створення методу, його теоретичним основам та місцю серед інших напрямів психотерапії.
Детально розглядається структура психотерапевтичного сеансу за методом символдрами; покази, протипокази і доцільність індивідуальної, групової психотерапії та психотерапії пар.
Учасники ознайомлюються з системою підготовки фахівців за методом символдрами.
Під час практичної частини семінару учасники відпрацьовують техніку роботи із стандартними мотивами в малих групах, де кожен почергово бере на себе ролі психотерапевта, пацієнта і спостерігача, після чого щоразу відбувається обговорення результатів роботи групи і детальний її розбір у загальній групі. В ході даного семінару пропрацьовуються наступні стандартні мотиви символдрами: Луг, Струмок, Гора, Будинок, Узлісся. Окреме заняття присвячується інтерпретації символіки чисел та кольорів, роботі з малюнком і записами пацієнта.
1 заняття. Символдрама як напрям глибинно-психологічно орієнтованої психотерапії. Місце кататимно-імагінативної психотерапії серед інших напрямів психотерапії, що використовують роботу з образами. Історія створення методу символдрами. Тест-мотив “Квітка”. Практична вправа.
2 заняття. Покази і протипокази психотерапії за методом символдрами.
3 заняття. Основні теоретичні принципи кататимно-імагінативної психотерапії. Види кататимно-імагінативної психотерапії: індивідуальна, групова, психотерапія пар. Огляд стандартних мотивів, що застосовуються в психотерапії за методом символдрами: Луг, Струмок, Гора, Будинок, Узлісся; мотивів середнього і вищого ступенів символдрами: Значуща особа; Ім’я особи тої ж статі (Ідеал Я); сексуальні мотиви – Автостоп, Кущ троянд, Плодове дерево; агресивні мотиви – Лев, Дика кішка; мотиви пропрацювання глибинних психічних структур – Печера, Отвір на болоті; Вулкан; Фоліант.
4 заняття. Структура сеансу індивідуальної кататимно-імагінативної психотерапії. Схема проведення первинного інтерв’ю та попередньої бесіди. Психоаналітичні теорії розвитку особистості. Прояви психоаналітичної типології особистості в поведінці пацієнта. Техніка релаксації за методом аутогенного тренінгу. Методики Шульца і Льойнера.
5 заняття. Техніка роботи з малюнком у символдрамі. Виділення об’єктивних діагностичних критеріїв. Особливості глибинно-психологічної символіки. Символіка кольорів і символіка чисел. Практична вправа – аналіз малюнка квітки.
6 заняття. Техніка роботи з мотивом Луг. Діагностичне значення і терапевтичний ефект. Практична вправа – протагоністський сеанс. Робота в малих групах. Техніка роботи з записами у щоденнику пацієнта.
7 заняття. Аналіз роботи в малих групах. Мотив Струмок. Діагностичне значення і терапевтичний ефект. Протагоністський сеанс. Робота в малих групах. Шестикрокова техніка інтерпретації малюнка, образу і сновидіння в роботі з пацієнтом.
8 заняття. Аналіз роботи в малих групах. Мотив Гора. Діагностичне значення і терапевтичний ефект. Протагоністський сеанс. Робота в малих групах.
9 заняття. Аналіз роботи в малих групах. Мотив Будинок. Діагностичне значення і терапевтичний ефект. Протагоністський сеанс. Робота в малих групах.
10 заняття. Аналіз роботи в малих групах. Мотив Узлісся. Діагностичне значення і терапевтичний ефект. Режисерські принципи основного ступеня символдрами: годування, перегодовування, ніжні обійми і прогладжування. Протагоністський сеанс.
Рекомендована література
1. Куттер П. Современный психоанализ. СПб, 1997.
2. Лёйнер Х. Кататимное переживание образов / Пер. с нем. Я.Л. Обухова. М., “Эйдос” 1996.
3. Лёйнер Х. Основы глубинно-психологической символики // Журнал практического психолога, 1996, № № 3,4.
4. Обухов Я.Л. Символдрама и современный психоанализ. Сборник статей. – Харьков: Регион-информ, 1999.
Додаткова література.
1. Обухов Я.Л.: Образ-рисунок-символ // Журнал практического психолога, 1996, № 4, с. 44-54.
2. Обухов Я.Л.: Красный цвет // Журнал практического психолога, 1996, № 5, с. 39-47.
3. Обухов Я.Л.: Синий цвет // Журнал практического психолога, 1997, № 1, с. 30-41.
4. Обухов Я.Л.: Желтый цвет // Журнал практического психолога, 1997, № 2, с. 65-79.
5. Обухов Я.Л.: Оранжевый цвет // Журнал практического психолога, 1997, № 5, с. 61-67.
6. Обухов Я.Л.: Значение первого года жизни для последующего развития ребенка (обзор концепции Д.Винникотта), “Школа здоровья”, 1997, № 1, с. 24-39.
7. Обухов Я.Л.: Детская агрессивность и проблемы анального характера в концепции Анны Фрейд // Российский психоаналитический вестник, 1993-1994, №№ 3-4.
No Responses to “А1 ВСТУП ДО ОСНОВ СИМВОЛДРАМИ”