Семінар С1. Середній ступінь символдрами – основи техніки і стандартні мотиви (40 акад. годин).
Семінар для психотерапевтів, які мають досвід роботи за методом символдрами. Учасники вивчають техніку символдрами середнього ступеня: конфронтація символів, підсилення конфлікту, контакт очі в очі, фокусування на темі конфлікту. Пропрацьовуються основні мотиви середнього ступеня. Відпрацьовується гнучкіший стиль ведення.
Попередні умови: відвідування семінарів А1, А2, В1 і В2, проходження співбесіди, практичний досвід роботи за методом символдрами (представлення щонайменше одного випадку на супервізію), початок проходження навчальної психотерапії за методом символдрами у навчаючого терапевта (не менше 10 сеансів), хороше знання рекомендованої літератури (Лёйнер Х. Кататимное переживание образов. М., 1996; Лёйнер Х. Основы глубинно-психологической символики // Журнал практического психолога, 1996, №№ 3, 4; Обухов Я.Л. Символдрама: Кататимно-имагинативная психотерапия детей и подростков. М., 1997; Обухов Я.Л. Символдрама и современный психоанализ. Харьков, 1999; Обухов Я.Л. Символдрама. Введение в основную ступень. Ростов-на-Дону, изд-во ООО «Мини Тайп», 2005).
Особливості символдрами середнього ступеня. Необхідність її відокремлення від основного та вищого ступенів символдрами в ході навчання Кататимно-імагінативній психотерапії. Вимоги до психотерапевта стосовно роботи з техніками середнього ступеня: клінічний досвід роботи з технікою основного ступеня символдрами, витончене відчуття пацієнта (емпатія), досвід роботи з можливими аверсивними реакціями пацієнта, вміння впевнено, конструктивно і швидко з ними справлятися, впевнене володіння техніками основного ступеня символдрами. Основні техніки символдрами середнього ступеня: фокусування на конфлікті, контакт очі в очі, асоціативний метод, аналітичне пропрацювання, робота з перенесенням і контрперенесенням. Покази та протипокази для символдрами середнього ступеня. Практична вправа в групі. Робота з мотивом Значуща особа. Позитивні і негативні значущі особи. Уявляння значущої особи в реальному вигляді та у символічній формі. Техніка контакту очі в очі. Протагоністський сеанс: Уявляння значущої особи в реальному вигляді – з подальшим контактом очі в очі. Робота в малих групах. Розбір вправ у малих групах. Техніка контакту очі в очі – продовження. Уявляння себе значущою особою. Уявляння значущої особи в символічній формі. Корова як символічний образ матері. Слон як символічний образ батька. Блок мотивів середнього ступеня для пропрацювання сексуальних проблем: Автостоп (для жінки), Кущ троянд (для чоловіка), Кущ троянд (для жінки), Плодове дерево. Автостоп як індикатор особливостей сексуальної поведінки жінки, робота з проблемою довіри. Кущ троянд як індикатор особливостей сексуальної поведінки чоловіка і показник здатності до рішучих дій. Кущ троянд для жінки як звернення до анімусу. Дві форми вправи Кущ троянд (для жінки). Плодове дерево в роботі з проблемами сексуального потягу. Теорії агресивності, використовувані в символдрамі. Блок мотивів середнього ступеня для роботи з проблемами агресивності: Лев, Дика кішка. Покази для їх застосування. Мотив Дика кішка в роботі з потребою самоствердження (за Х. Когутом), для ресурсного підживлення і в роботі з проблемами аніми. Мотив Ім’я особи тої ж статі (Ідеал Я) в роботі з проблемами ідентифікації, особливостями Над-Я та інтеграції особистості.
Семінар С1
Недавні записи
- Новий набір на навчальний проект “Психотерапевт за методом символдрами”
- Новий набір на Символдраму з жовтня 2019 р.
- ХХ Міжнародна науково-практична конференція з символдрами «Сексуальність і сімейні відносини в сучасному світі в дзеркалі символдрами» у м. Кишинів
- Запрошуємо у психотерапевтичну групу за методом символдрами
- Семінар Ульріха Заксе «Символдрама в роботі з межовим рівнем організації особистості» у Львові
Категорії
Позначки
Архіви
Avatars by Sterling Adventures